W akcji Noc Bibliotek 2019 bierze już udział 560 bibliotek!

Półka z pomysłami

Noc Bibliotek 2019

V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 5 października 2019 r.  pod hasłem: Znajdźmy wspólny język!

Październik to miesiąc bibliotek szkolnych. Zgłoszenia bibliotek trwają na stronie: nocbibliotek.org/rejestracja.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia - niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą w dzień. I w kolejne dni. 

Biblioteki biorące udział w Nocy Bibliotek otrzymują co roku pakiety akcji, w tym flirt literacki - grę karcianą z cytatami z twórczości literackich jubilatów. Po Sienkiewiczu, Leśmianie i Skamandrytach, w tym roku w paczkach akcji znajdzie się "Flirt z Hłaską" w 85 rocznicę urodzin i 50 rocznicę śmierci pisarza.

..........................................

Akcję zaincjowaliśmy w 2015 roku. Co roku wyznaczamy termin, ogłaszamy hasło, tworzymy inspirujące materiały dla bibliotek, przyjmujemy zgłoszenia i tworzymy interaktywną mapę bibliotek w akcji.

Zapraszamy wszystkie biblioteki: publiczne, szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, przedszkolne, parafialne, klasztorne, muzealne, szpitalne, więzienne, instytutów naukowych i instytucji, a także wszelkie inne miejsca, w których można skorzystać z księgozbioru i poczytać na miejscu / pożyczyć do domy książki. Od najstarszych książnic, po szafy z książkami w remizach strażackich. 

Kilkaset pomysłów na Nocne działania czytelnicze zamieszczamy dla Was w zakładce Półka z pomysłami - sięgajcie i działajcie.

Zapraszamy do lektury relacji z Nocy Bibliotek 2018, która odbyła się 9 czerwca 2018 w 1875 bibliotekach w całej Polsce: https://nocbibliotek.org/wiesci-z-bibliotek 

 
 
 
Back to Top