W akcji Noc Bibliotek 2018 wzięło udział 1875 bibliotek!

Noc Bibliotek 2018

Kolejna, V jubileuszowa  edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek planowana jest na sobotę 5 października 2019 roku w nowej formule!

Już nie możemy się doczekać, a teraz zapraszamy do lektury i relacji z Nocy Bibliotek 2018, która odbyła się 9 czerwca 2018 w 1875 bibliotekach w całej Polsce: https://nocbibliotek.org/wiesci-z-bibliotek

Hasło akcji 2018 to "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytamy polską literaturę, oglądamy ilustracje polskich twórców, twórczo zajmujemy się rodzimą sztuką, przyrodą, poznajemy polską historię sprzed stulecia i tę bliższą, a także wyobrażamy sobie Polskę za 100 lat. Mamy nadzieję, że tym hasłem zainspirujemy Was do wielu niekonwencjonalnych działań .

MAPA BIBLIOTEK biorących udział w akcji wraz z programem lokalnych wydarzeń: nocbibliotek.org/mapa

Dla 1600 bibliotek, które jako pierwsze zgłosiły się do akcji, przygotowaliśmy paczki z materiałami edukacyjnymi związanymi z tematyką i ideą akcji - w tym książkami od Wydawnictwa Egmont - oraz materiały promocyjne: plakaty, ekslibrisy, zakładki, grę literacką z Niepodległą. 

Kilkaset pomysłów na Nocne działania czytelnicze zamieszczamy dla Was w zakładce Półka z pomysłami - sięgajcie i działajcie :-).

 

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza.  Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni. 

Zapraszamy wszystkie biblioteki: publiczne, szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, przedszkolne, parafialne, klasztorne, muzealne, szpitalne, więzienne, instytutów naukowych i instytucji, a także wszelkie inne miejsca, w których można skorzystać z księgozbioru i poczytać na miejscu / pożyczyć do domy książki. Od najstarszych książnic, po szafy z książkami w remizach strażackich. (Z ważnych względów możliwe jest zorganizowanie Nocy w innym, zbliżonym terminie, np. w szkołach w piątkowe popołudnie/wieczór).

 
 
 
Back to Top