W akcji Noc Bibliotek 2018 bierze już udział 1517 bibliotek!

Noc Bibliotek 2018

IV wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 r.  Zapraszamy biblioteki do zgłoszeń,  a czytelników do odwiedzin!

Hasło tegorocznej akcji to "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytamy polską literaturę, oglądamy ilustracje polskich twórców, twórczo zajmujemy się rodzimą sztuką, przyrodą, poznajemy polską historię sprzed stulecia i tę bliższą, a także wyobrażamy sobie Polskę za 100 lat. Mamy nadzieję, że tym hasłem zainspirujemy Was do wielu niekonwencjonalnych działań .

 

ZGŁOSZENIA BIBLIOTEK do akcji trwają do 9 czerwca na stronie: nocbibliotek.org/rejestracja (Wszystkie biblioteki rejestrujące się do akcji otrzymują loginy i hasła, które pozwalają do dnia akcji aktualizować plan wydarzeń na mapie akcji). 

MAPA BIBLIOTEK biorących udział w akcji wraz z programem lokalnych wydarzeń: nocbibliotek.org/mapa

Dla 1600 bibliotek, które jako pierwsze zgłoszą się do akcji, przygotowujemy paczki z materiałami edukacyjnymi związanymi z tematyką i ideą akcji oraz materiały promocyjne - plakaty, ekslibrisy, zakładki, grę. 

Kilkaset pomysłów na Nocne działania czytelnicze zamieszczamy dla Was w zakładce Półka z pomysłami - sięgajcie i działajcie :-).

 

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza.  Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni. 

Zapraszamy wszystkie biblioteki: publiczne, szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, przedszkolne, parafialne, klasztorne, muzealne, szpitalne, więzienne, instytutów naukowych i instytucji, a także wszelkie inne miejsca, w których można skorzystać z księgozbioru i poczytać na miejscu / pożyczyć do domy książki. Od najstarszych książnic, po szafy z książkami w remizach strażackich. (Z ważnych względów możliwe jest zorganizowanie Nocy w innym, zbliżonym terminie, np. w szkołach w piątkowe popołudnie/wieczór).

 
 
 
Back to Top