W akcji Noc Bibliotek 2019 bierze już udział 212 bibliotek!

Noc Bibliotek 2019

V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w nowym, jesiennym terminie - w sobotę 5 października 2019 r. (październik to miesiąc bibliotek szkolnych).

Zgłoszenia bibliotek trwają już na stronie: nocbibliotek.org/rejestracja. Hasło akcji 2019 ogłosimy do końca maja.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania, ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób promująca korzystanie z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Biblioteki łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą w dzień. I w kolejne dni. 

Akcję zaincjowaliśmy w 2015 roku. Co roku wyznaczamy termin, ogłaszamy hasło, tworzymy inspirujące materiały dla bibliotek, przyjmujemy zgłoszenia i tworzymy interaktywną mapę bibliotek w akcji.

Zapraszamy wszystkie biblioteki: publiczne, szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, przedszkolne, parafialne, klasztorne, muzealne, szpitalne, więzienne, instytutów naukowych i instytucji, a także wszelkie inne miejsca, w których można skorzystać z księgozbioru i poczytać na miejscu / pożyczyć do domy książki. Od najstarszych książnic, po szafy z książkami w remizach strażackich. 

Kilkaset pomysłów na Nocne działania czytelnicze zamieszczamy dla Was w zakładce Półka z pomysłami - sięgajcie i działajcie.

Zapraszamy do lektury relacji z Nocy Bibliotek 2018, która odbyła się 9 czerwca 2018 w 1875 bibliotekach w całej Polsce: https://nocbibliotek.org/wiesci-z-bibliotek 

 
 
 
Back to Top