W akcji Noc Bibliotek 2018 wzięło udział 1875 bibliotek!

Biblioteka Szkolno-Środowiskowa Szkoły Podstawowej nr 6 w Ustroniu

Edytuj profil
Typ biblioteki: 
Inna
Ulica, numer: 
Józefa Kreta 6
Kod pocztowy: 
43-450
Miejscowość: 
Ustroń
Województwo: 
Plan wydarzeń podczas Nocy Bibliotek 2018 r.: 

Emisja filmu "Tarapaty".
Kolacja dla uczestników spotkania.
Powojenna Warszawa a dzisiejsza stolica - porównywanie zdjęć, chronologiczne układanie etapów odbudowy starówki - w nawiązaniu do obejrzanego filmu.
Plan miasta - podążamy tropem złodzieja cennego dzieła sztuki.
Szukamy w szkole ukrytego skarbu przy pomocy kartek ze wskazówkami.
Odnajdujemy "skarby" w bibliotece.

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru: 
Lektury szkolne, współczesną literaturę dziecięcą i młodzieżową, współczesną literaturę piękną polską i obcą.

Relacja z akcji

BIBLIOTEKA SZKOLNO-ŚRODOWISKOWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 W USTRONIU

        8 czerwca, w godzinach wieczornych (18.00 - 21.00), po raz pierwszy wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Nasza biblioteka była jedną z 1875 z całej Polski, które włączyły się do tego wydarzenia. „Noc Bibliotek” to wieczorno-nocna akcja, która ma w niekonwencjonalny sposób promować czytanie i bibliotekę jako instytucję kultury.

        W tym roku do udziału w „Nocy Bibliotek” zaprosiliśmy chętnych uczniów z klas 3-5. Obejrzeliśmy specjalny pokaz polskiego, przygodowego filmu dla dzieci pt. „Tarapaty”, który zawierał w sobie wątek detektywistyczny. Uczniowie później sami zamienili się w detektywów, rozwiązując zagadki oraz poszukując ukrytych skarbów w szkole, wedle otrzymanych wskazówek. Skarby, które znaleźli, okazały się być książkami. Uczestnicy poszukiwań wzięli udział w dyskusji, tłumacząc, dlaczego książka jest skarbem. Posiłkowaliśmy się cytatami i przysłowiami, np. słowami Umberto Eco, który stwierdził, że: „Kto czyta książki, żyje podwójnie.”

       Wpisując się w klimat filmowy i narodowy obejrzeliśmy zdjęcia powojennej i współczesnej Warszawy. Był czas na porównania, rozmowę na temat ceny jaką zapłaciliśmy za niepodległość.

       Dzięki uprzejmości Rady Rodziców mogliśmy zamówić sobie na kolację pyszną pizzę, za co bardzo dziękujemy. Każdy uczestnik szkolnej „nocy w bibliotece” otrzymał pamiątkowy dyplom, naklejki (logo akcji) oraz zakładki do książek. W planach mamy przyłączenie się do „Nocy Bibliotek” znowu za rok, więc już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu!

 

 

Noc bibliotek, Noc bibliotek, Noc bibliotek, Kolacja w trakcie "Nocy Bibliotek", Kolacja w trakcie "Nocy Bibliotek", Zagadki, Zagadki, Poszukiwanie skarbów., Poszukiwanie skarbów.
 
 
 
Back to Top