W akcji Noc Bibliotek 2019 wzięło udział 1761 bibliotek!

Półka z pomysłami

Flirt z dziełami Sienkiewicza

W Roku Sienkiewicza mamy dla Was m.in. grę towarzyską “Flirt" z cytatami z jego książek: "Krzyżaków”, “W pustyni i w puszczy”, "Latarnika", “Trylogii, “Rodziny Połanieckich”, "Bez dogmatu"....

 

Flirt towarzyski to 28 kart i kilkaset zdań pochodzących z książek noblisty, a zarazem możliwości mądrych, zabawnych, czułych myśli do przekazania innym uczestnikom gry.

Zabawa polega na wybraniu z otrzymanych kilku kart jednego z ponumerowanych zdań i przekazanie karty z tym zdaniem wybranej osobie wraz z informacją o numerze cytatu, który do niej kierujemy. W odpowiedzi otrzymujemy tę samą lub inną kartę ze wskazaniem numeru odpowiedzi. W ten sposób możemy "flirtować", czyli prowadzić rozmowy i nawiązywać kontakt z wieloma osobami, mówiąc pięknie "Sienkiewiczem".

Karciany flirt to też świetny pomysł na zabawy literackie z tekstami innych pisarzy i świetny sposób na integrację uczestników Nocy Bibliotek w Waszej bibliotece.  

Pierwszych 1000 bibliotek w akcji dostanie od nas flirt pocztą, a poza tym załączamy go poniżej do pobrania, wydrukowania i...  grania :-).

Załączniki: 
 
 
 
Back to Top