Książnica Karkonoska w Gwiaździstą Noc Bibliotek

Za nami piąta edycja Nocy Bibliotek. W Książnicy Karkonoskiej w godzinach wieczornych rozbłysły nie tylko światła nad bibliotecznymi regałami, ale roziskrzyło się również usiane gwiazdami niebo dzięki czterem seansom filmu pt. „Co tam tak świeci” zaprezentowanym w Planetarium BAJKONUR. Po każdej prezentacji na dzieci czekały zajęcia plastyczne inspirowane obserwacją nieba i gwiazdozbiorów. Dla młodych czytelników przeprowadzone zostały również warsztaty literacko-plastycznych z wykorzystaniem historii wyczarowanych teatrem Kamishibai. Podczas imprezy najmłodsi uczestnicy mogli odebrać Wyprawki Czytelnicze w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Sympatycy współzawodnictwa, noradrenaliny oraz gier planszowych rozgrywali stolikowe potyczki w naszej Czytelni do późnych godzin nocnych. Miłośnicy muzycznych przeżyć mieli niecodzienną przyjemność zanurzyć się w melodie z pogranicza gatunków singer-songwriter oraz indie-folk dzięki autorskiemu projektowi „Henry No Hurry!”  Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego. Wiele osób skorzystało z niecodziennej okazji wyrobienia sobie karty bibliotecznej o dość nietypowej dla pracy naszej biblioteki nocnej porze.

Dziękujemy Wszystkim za obecność i zapraszamy za rok!