Biblioteka szkolna przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczytnie

Biblioteka szkolna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczytnie włączyła się do ogólnopolskiej akcji „NOC bibliotek”, która w tym roku przebiegała pod hasłem "Znajdźmy wspólny język”. Po krótkiej pogadance na temat akcji "Noc bibliotek" i wprowadzeniu w tematykę spotkania, szukaliśmy wspólnego języka z "duchami szkoły", które wyznaczały uczestnikom różne zadania do wykonania, w celu odnalezienia dwóch zagubionych książek z księgozbioru biblioteki: „W ustępach są duchy” i „Duch starej kamienicy”.  Po zmroku, przy blasku lampionów, światełek i latarek oraz przy dźwiękach niesamowitej muzyki z muzicalu "Upiór opery"  i opery "Straszny Dwór" uczestnicy krążyli po szkole i wykonywali zaszyfrowane polecenia  min.: rozwiązywali rebusy, układali klocki, dobierali tytuły książek, sklejali łańcuch, szukali wspólnego języka z duchami. Przeszkadzały im w tym lub pomagały „duchy szkoły”, czyli przebrane nauczycielki. Prawidłowe wykonanie poleceń prowadziło uczestników do zaginionych książek, których fragmenty musieli przeczytać i odpowiedzieć na zadane pytania. Nagrodą za odnalezienie książek było wspólne „ognisko” w bibliotece. Biesiadowaniu towarzyszyło czytanie przy latarce fragmentów książki „Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy" ,  czytanie i opowiadanie zabawnych tekstów o duchach oraz rozmowy. Impreza dostarczyła uczestnikom i organizatorkom mnóstwa niesamowitych przeżyć. Był śmiech, zaskoczenie, dobra zabawa.  Wszyscy byli bardzo zadowoleni i zapowiedzieli udział w „NOCY bibliotek” również w przyszłym roku.