W akcji Noc Bibliotek 2018 wzięły udział 1875 bibliotek!

Biblioteka Publiczna w Golinie- Noc Bibliotek Cała „ Rzeczpospoczyta”

Biblioteka Publiczna w Golinie- Noc Bibliotek

Cała „ Rzeczpospoczyta”

Pod hasłem „Rzeczpospoczyta” odbyła się czwarta ogólnopolska Noc Bibliotek. Do akcji zgłosiło się 1870 placówek z całego kraju- w tym po raz drugi  Biblioteka Publiczna w Golinie. 8 czerwca 2018 roku pojawiła się u nas spora grupa „moli książkowych”.

Impreza- odbywająca się w roku, w którym świętujemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości- rozpoczęła się o godzinie o 17 w hali widowiskowo- sportowej w Golinie . Staraliśmy się na wszystkie sposoby zachęcić dzieci do czytania i propagować wśród nich postawy patriotyczne: było więc rysowanie  symboli narodowych oraz herbu naszego miasta , happening , podczas którego dzieci zapozowały z flagami Polski i Goliny. Nie zabrakło oczywiście zadań sprawnościowych , przygotowanych przez animatora sportu  Piotra Kusiołka . Po wyczerpujących zabawach  uczestnicy przeistoczyli  się w detektywów i podróżników – amatorów. A to wszystko za sprawą podchodów literackich. Dzieci z  determinacją godną Sherlocka  rozwiązywały zagadki, by jak najszybciej odnaleźć następny punkt. Nad poprawnością przebiegu  rywalizacji czuwali pracownicy biblioteki: Anna Nawrocka, Karolina Kasprzak, Marlena Wojciechowska oraz Ewa Dylewska. Zwieńczeniem akcji stał się seans filmowy, który odbył się po pysznej kolacji.

Niekonwencjonalne wieczorno- nocne przedsięwzięcie promujące czytelnictwo spełnia swoją rolę, świadczą o tym  zarówno  ciepłe słowa uczestników, duża frekwencja,  jak i nowe osoby przyjęte w poczet czytelników Biblioteki Publicznej w Golinie.

Karolina Kasprzak