W akcji Noc Bibliotek 2019 bierze już udział 1047 bibliotek!

Półka z pomysłami

Warsztaty w bibliotece

Warsztaty w bibliotece?  Czemu nie! Wiele bibliotek stosuje taką formę działalności, zapraszając na zajęcia czytelników w różnym wieku i z różnych środowisk.

  1. Warsztaty origami czyli papieroplastyka dla ćwiczenia wyobraźni i zręczności palców, a prace można wykorzystać wielotorowo: do wykonania zakładek do książek, ozdób na różne święta i okoliczności, kukiełek, papierowego ZOO.

grafika:pixabay, domena publiczna 

grafika:pixabay, domena publiczna

2. Warsztaty tworzenia kapeluszy z papieru: dla dużych i małych, dla seniorów, można zaprosić do współpracy plastyka lub modystkę, co gwarantuje profesjonalny niemal efekt.

zdjęcie: J.Apanasewicz 

zdjęcie: J.Apanasewicz

http://apanaski.blogspot.com/2015/04/wiosenne-kapelusze.html

3. Warsztaty czerpania papieru i pisania piórem, nauka kaligrafii.Typ zajęć, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i odbiorcom dorosłym, którzy stworzyć mogą własną unikalną  papeterię.

Organizując takie przedsięwzięcie możemy skorzystać z usług profesjonalnych, istnieje wiele firm zajmujących się organizacją takich zajęć u klienta.

grafika pixabay, domena publiczna 

grafika pixabay, domena publiczna

4. Warsztaty ekologiczne (z naciskiem na prawidłową segregację śmieci), tutaj także można skorzystać z ofert instytucji zajmujących się edukacja ekologiczną, które dysponują szerokim wachlarzem pomocy edukacyjnych (filmy, prezentacje, broszury, symulatory itd.)

pixabay, domena publiczna

pixabay, domena publiczna

 
 
 
Back to Top