W akcji Noc Bibliotek 2019 bierze już udział 1047 bibliotek!

Półka z pomysłami

Nocny projekt w bibliotece

Grupa uczniów z klas IV c i VI b Miejskiego Zespołu Szkół w Bolesławcu (w ramach programu eTwinning ) zrealizowała projekt „Noc w bibliotece” – towarzyszyli im uczniowie z Czech, Słowacji i Słowenii. Wspólnie poznawali nowe książki i pisali opowiadania.

Aby zachęcić swoich rówieśników do czytania sięgnęli po nowoczesne metody – wykorzystali własnoręcznie przygotowane komiksy, animacje i filmiki. Wspólnie z partnerami uczniowie stworzyli tematyczny ilustrowany audio-słownik angielsko-czesko-polsko-słowacko-słoweński.

Nie obyło się bez nocnych spotka w bibliotece – podczas trzygodzinnej zabawy uczniowie przekonali się, że nocą biblioteka jest jeszcze ciekawsza, niż za dnia.

Spotkanie rozpoczęto od nocnego zwiedzania całej szkoły. Po powrocie do biblioteki rozpoczęto  literackie podchody, w ramach których uczniowie wykonali 10 zadań. Poszukiwali zaginionych bohaterów i ich rekwizytów, porządkowali tytuły i rozwiązywali kalambury, rysowali chatkę czarownicy z zawiązanymi oczami i wygryzali duszka w waflu, balsamowali mumię i stroili wróżkę. Po odczytaniu zaszyfrowanego hasła – klucza, uczniowie dotarli do skarbu strzeżonego przez największego ducha.

 

źródło: Noc w bibliotece

 
 
 
Back to Top